شهر رویاها؛ بزرگترین شهربازی خاورمیانه در اصفهان

 

شهر رویاها؛ بزرگترین شهربازی خاورمیانه در اصفهان

شهر رویاها بزرگ‌ترین شهربازی خاورمیانه است که مسئولان آن تلاش کرده‌اند با بهره‌گیری از دستگاه‌های مکانیکی و تجهیزات الکترونیکی به‌روز و استاندارد، بازدیدکنندگان ساعات شاد و مهیجی را در این مجموعه بزرگ و بین‌المللی سپری کنند.

شهربازی مکانی است که می‌تواند علاوه بر شاد کردن کودکان، باعث شادی و لذت جوانان و بزرگسالان نیز شود. شهربازی‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که چند ساعتی را فارغ از مشکلات دنیای ماشینی، به شادی سپری کنید و خود را به دست کودک درون‌تان بسپارید؛ مخصوصا اگر در یک شهربازی بین‌المللی و کاملا مدرن باشید. شهربازی شهر رویای اصفهان، در کنار دیگر جاذبه‌های مدرن مانند مجتمع تجاری عظیم سیتی سنتر این شهر، مکانی ایده‌آل برای پاسخگویی به این انتظارات است. در ادامه به معرفی این مجموعه عظیم از ابعاد مختلف می‌پردازیم.

معرفی کلی

این پروژه عظیم که در زمینی به مساحت ۱۷۰ هزار مربع ایجاد شده است، در سال با ۱۳۸۸ با مشارکت شهرداری اصفهان و یک شرکت فناوری چینی آغاز شد و با ۶۰ میلیارد تومان هزینه در سال ۱۳۹۳ به اتمام رسید و در همان سال نیز افتتاح شد.

شهربازی شهر رویاها

در این شهربازی از وسایلی با بالاترین استانداردها استفاده شده است و نظیر آن در کشور وجود ندارد. شهربازی شهر رویاها که نخستین شهربازی کشور در کلاس بین‌المللی است، می‌تواند با نزدیک به ۹۰ جاذبه متنوع شما را حتی برای یک روز کامل هم سرگرم کند. ظرفیت پذیرش این شهر بازی، روزانه ۶۰۰ نفر است.

ویژگی‌ها و امکانات

شهر رویاها به طور کلی در دو بخش روباز و سرپوشیده ایجاد شده است که در ادامه در مورد هر دو بخش توضیح خواهیم داد.

بخش روباز

بخش روباز از یازده بازی مختلف برای کودکان و بزرگسالان تشکیل شده است که شامل ترن هوایی بزرگ، ترن هوایی کوچک، رالی کودک، موتور فضایی، قورباغه، زنبور کوچولو، تاب چرخان، تاب چرخان بزرگ، کرم کوچولو، بازوی چرخان و کاروسل (وسیله‌ای مخصوص کودکان که صندلی‌های آن شبیه به اسب طراحی شده است و با بالا و پایین شدن حول یک محور می‌چرخند) می‌شود.

بخش سرپوشیده

این بخش نیز از پنج بخش مختلف تشکیل شده است که شامل سالن بازی‌های کامپیوتری، سالن جلوه‌های ویژه و سه بخش سفر  به فضا، دنیای زیر آب و شهر واژگون می‌شود که بازدیدکنندگان با ورود به هر بخش وارد یک فضای سینمایی می‌شوند.

سالن بازی‌های کامپیوتری

این سالن در هشت بخش دارای ۷۰ دستگاه برای انجام بازی‌های کامپیوتری در ژانرهای مختلف از جمله ورزشی، هیجانی، ماجراجویی، جنگی و سایر موارد است که ظرفیت آن‌ها در مجموع ۱۰۰ نفر است.

سالن‌ جلوه‌های ویژه

این سالن که در فضایی به مساحت آن ۲۲۱۸ متر مربع و با ظرفیت ۶۰۰ نفر به شکل یک استودیو طراحی شده، دارای دو بخش پیش‌نمایش و نمایش اصلی است. نحوه استفاده از این سالن به این صورت است که ابتدا مخاطبان وارد اتاق پیش‌نمایش خواهند شد و از چند نفر خواسته می‌شود تا برای خلق ترفندهای سینمایی به بازیگران کمک کنند.

پس از ورود مخاطبان به بخش پیش‌نمایش، نمایش فیلم در بخش نمایش اصلی در سبک‌های مختلفی مانند مصری، غربی، قلعه‌‌های باستانی و شهرهای مدرن آغاز می‌شود و افراد داوطلب با استفاده از تکنیک‌های جلوه‌های ویژه مانند پرده سبز، تصاویر مصنوعی و سایر تکنیک‌ها، در صحنه‌های جنگی و هیجانی به ایفای نقش ‌می‌پردازند. بهره‌گیری صحیح از جلوه‌های ویژه و ترکیب آن‌ها با صحنه‌های واقعی، باعث می‌شود تماشاگران برای ۳۰ دقیقه صحنه‌های فوق‌العاده جذابی را تماشا کنند. ظرفیت سالن اصلی نمایش ۳۰۰ نفر است.

سفر به فضا

این بخش از پنج کابین تشکیل شده که ظرفیت هر کدام از آن‌ها ۲۰ نفر است. بازدیدکنندگان با قرار گرفتن در هر یک از این کابین‌ها، سفر مجازی به فضا را تجربه می‌کنند.

کابین‌ها با حرکت خود به چپ، راست، بالا و پایین تجربه جالبی برای مسافران خود خلق می‌کنند و حتی در حین حرکت خود با اجرام آسمانی نیز برخورد می‌کنند. مدت زمان این سفر هیجان‌انگیز، ۶ دقیقه و بیست ثانیه است.

دنیای زیر آب

ظرفیت این بخش در هر سانس یک ساعته ۳۰۸ نفر است. در این بخش شما وارد دنیای شگفت‌انگیز زیر آب می‌شوید و با استفاده از فناوری سینمای چهار بعدی، افکت‌های آب و باد و افکت‌های حرکتی و همچنین دو ربات جالب (میگو و خرچنگ)، تجربه هیجان‌انگیزی از دنیای زیر آب در قالب یک فیلم سینمایی خواهید داد.

شهر واژگون

ظرفیت این بخش که هیجان‌انگیزترین بخش نمایشگاه است، در هر سانس ۴۰ نفر است. در این بخش پنج واگن در خط و پنج واگن برای رزرو قرار دارد که ظرفیت هر یک از آن‌ها هشت نفر است. در این بخش وارد دنیای خطرناک دایناسورها می‌شوید و به نوعی با آن‌ها مبارزه می‌‌کنید. در این بخش واگن‌ها در یک فضای چهار بعدی حرکت می‌کند و بازدیدکنندگان در طول مسیر ۱۹ افکت مختلف را تجربه می‌کنند.

سایر امکانات مجموعه

در بخشی دیگر از این مجموعه، ۵۴ تفنگ آب‌‌پاش و چندین پمپ خودکار آب در یک ساختمان دو طبقه نصب شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند در یک فضای شاد همراه با موسیقی، در یک مدت مشخص با هم بازی کنند.

همچنین یک ترن هوایی معلق نیز در این مجموعه وجود دارد که با کابین‌هایی شبیه به واگن قطار، مانند یک قایق در رودخانه‌ای مواج و مسیر گردابی می‌چرخد و بالا و پایین می‌رود و بازدیدکنندگان در آن هیجان را به معنای واقعی کلمه تجربه می‌کنند. در ضمن یک ترن هوایی کوچک نیز در مجموعه وجود دارد که استفاده از آن هم خالی از لطف نیست.

مکان مجموعه

بزرگراه کمربندی شرق اصفهان، پس از روشن دشت، نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

امکانات رفاهی

این شهربازی از امکاناتی نظیر کافی‌شاپ و رستوران برخوردار است و در کنار آن امکانات دیگری نظیر هتل چهار ستاره، سالن‌‌های ورزشی، رستوران گردان و استخر در فضایی به وسعت ۵۰ هزار متر مربع ایجاد شده است.

هزینه استفاده از این مجموعه و ساعات کاری

بازدیدکنندگان به دو روش می‌توانند هزینه استفاده از این مجموعه را بپردازند. در روش اول میزان پرداختی به ازای هر فرد با قد بالای ۱۴۰ سانتی‌تر، ۴۰ هزار تومان و به ازای هر فرد با قد بین ۱۱۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر، ۳۰ هزار تومان است. افراد می‌توانند در این روش از تمام بازی‌های مجموعه یک بار به‌صورت رایگان استفاده کنند.

در روش دوم میزان پرداختی به ازای هر  نفر، ۵۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰۰ تومان شارژ اصفهان کارت است و پس از ورود به مجموعه، هزینه هر بازی از کارت کسر می‌شود. هزینه استفاده از هر بازی به طور متوسط ۲ تا ۳ هزار تومان است.

ساعات کاری در فصل گرم ۱۷ تا ۲۴ (روزهای تعطیل از ۸ تا ۱۳:۳۰ و از ۱۷ تا ۲۴) و در فصل سرد ۹ تا ۱۹ است (شنبه و یکشنبه‌ها تعطیل است) است.

تلفن تماس:  ۰۳۱۹۵۰۲۰۹۶۰